Mezoterapia igłowa

Mezoterapia igłowa

Zabieg który możesz podarować swojej skórze gdy widać na niej zmęczenie, szarość, wiek, przebarwienia, cellulit i rozstępy. Zbieg ten ma na celu wprowadzenie substancji odżywczych, nawilzjacych i pilegnujacych skóre.

Zabieg ten polega na gęstych nakłuciach skory igłą i wprowadzeniu w odpowiednie jej warstwy tych substancji. Odpowiednio dobrany koktajl sprawi, że skutecznie wygladzimy zmarszczki, rozjaśniimy przebarwienia, ujedrnimy i rozświetlimy skóre nadając jej promienny wygląd.

Wskazaniem do zabiegu jest też wypadanie włosów. Do zabiegu mezoterapii igłowej wykorzystujemy produkty firmy Filorga nctf 135 ha.

Zabieg wykonuje się w znieczuleniu miejscowym maścią znieczulającą dzięki czemu jest komfortowy. Pierwsze efekty widoczne są już na drugi dzień od zabiegu a optymalny efekt zabiegu uzyskamy przy większej ilość serii zabiegu.

Jak wygląda zabieg mezoterapii igłowej?

W zabiegu mezoterapii igłowej wykorzystuje się różnego rodzaju preparaty zawierające sam kwas hialuronowy lub połączony z koktajlem witaminowym, solami nieorganicznymi, kofeiną, gliceryną czy śladowymi pierwiastkami. Mezoterapia polega na wykonywaniu nakłuć cienką igłą, ale jedynie w powierzchownych warstwach skóry. Do komórek wstrzykiwany jest odpowiednio dobrany do potrzeb pacjenta preparat. Same nakłucia są mało bolesne, ale ok. 30 minut przed planowanym zabiegiem osoby wrażliwe na ból są dodatkowo znieczulane specjalnym kremem. Dzięki temu zabieg mezoterapii igłowej może być niemal nieodczuwalny. Nakłuwanie może trwać 30 – 60 minut, w zależności od obszaru zabiegowego, po zakończeniu zabiegu lekarz zabezpiecza skórę krem ochronnym z filtrem UV. Skutkami ubocznymi mezoterapii igłowej mogą być delikatne zaczerwienienia lub niewielkie siniaki, które znikają po kilku dniach.

Przygotowanie do zabiegu

Przed planowanym zabiegiem mezoterapii igłowej nie zaleca się korzystania z solarium lub sauny. Największą skuteczność zapewniają serie zabiegów, których częstotliwość powinna być dopasowana do kondycji skóry pacjenta oraz zamierzonego rezultatu. Skuteczność mezoterapii igłowej jest widoczna już po pierwszych zabiegach. Skóra staje się wyraźnie wygładzona i dotleniona, odzyskuje utraconą jędrność.

Co robić po zabiegu mezoterapii

Po mezoterapii igłowej, przez kilka dni należy unikać opalania obszaru poddanego zabiegowi oraz stosować preparaty ochronne z filtrem UV. Oprócz tego warto pamiętać o standardowej pielęgnacji, skupionej przede wszystkim na nawilżeniu.

Przeciwwskazania do mezoterapii

Istnieje kilka przeciwwskazań do wykonania mezoterapii igłowej. Zabiegu nie stosuje się u osób z alergiami na składniki wstrzykiwanego preparatu. Mezoterapii nie powinno się przeprowadzać również u kobiet w ciąży i w okresie karmienia piersią. Przeciwwskazaniem jest: opryszczka, wszelkiego rodzaju stany zapalne pojawiające się na skórze, choroby nowotworowe, a także stosowanie leków przeciwkrzepliwych.

Cennik zabiegowy

Twarz 500 zł
Twarz i szyja 650 zł
Twarz szyja dekolt
750 zł
STOP TIME MED CLINIC

Mezoterapia igłowa

Nie wiesz czy ten zabieg jest dla Ciebie odpowiedni?

Skontaktuj się z nami!

Nasz doświadczony zespół pomoże Ci wybrać zabieg  dopasowany do Twoich potrzeb.

Chcesz umówić się na wizytę?

Zarezerwuj termin w naszym systemie.

Czekamy na Ciebie!